Bundesliga

“Mbreti” i Bundesligës, Lewandowski shpallet lojtari më i mirë i sezonit

Sulmuesi kryesor i Bayern Munich, Robert Lewandowski ka marrë çmimin lojtari më i mirë i sezonit të Bundesligës. Ky sezon ka qenë i shkëlqyer për lojtarin nga Polonia, i cili konsiderohet edhe si një nga golashënuesit më të mirë...

Refuzoi Chelsea, Spurs dhe United… Thomas Meunier prezantohet te Dortmund

Talenti Thomas Meunier nënshkruan për Borussia Dortmund në një marrëveshje katër vjeçare pasi mbrojtësi belg hodhi "në kosh" kërkesat e vazhdueshme të Manchester United, Chelsea dhe Spurs kur skadoi kontrata e tij për PSG. Skuadra gjermane përfundoi të gjitha...

Liverpool në “Pole Position” për blerjen e Thiago Alcantara këtë verë

Skuadra kampione në fuqi e Champions League, dhe fityuesja e pritshme e titullit në Angli, do të jetë me të gjitha gjasat, dhe ajo që do marrë shërbimet e mesfushorit ofensiv Thiago Alcantara. Liverpool është tani në “Pole Position”...

Europa League në rrezik, pandemia kërcënon futbollin në qytetet gjermane

Dalja jashtë kontrollit e infeksioneve me coronavirus në një prej landeve më të rëndësishme në Gjermani, në Nord Rhein-Ëestfalen, ka shqetësuar autoritetet e futbollit pasi në vendin e zhvilluar europian do të organizohet faza “Final Eight” e Europa League...

Manchester City, Guardiola: Sané nuk do të rinovojë, do një aventurë tjetër

Tekniku spanjoll i Manchester City ka njoftuar lamtumirën e afërt të sulmuesit gjerman, Leroy Sané. Ai nuk do të rinovojë kontratën e tij me Manchester City që skadon në qershor 2021, dhe mund të largohet nga klubi këtë verë. Trajneri...

Chelsea zyrtarizon sulmuesin Werner… Tani radha e Havertz dhe Chilwell

Ende pa nisur mirë merkatoja e kësaj vere, Chelsea zyrtarizon një goditje të rëndësishme që lakmohej nga gjysma e klubeve të futbollit europian. Ekipi londinez nënshkruan për 53 milionë Paund me Timo Werner, sulmuesi që do të transferohet në...

Bayern Munich kampion i Bundesligës për herë të TETË radhazi….

Në një sezon me oshilacione që i ndikua pashmangshmërisht dhe nga pandemia, Bayern Munich arrin të mbyllë llogaritë para kohe në Bundesliga, e të shpallet kampion. Armata e trajnerit Hansi Flick, mundi 0-1 Werder Bremen duke u kurorëzuar në...

Rashica humbi penalltinë… por çfarë thotë trajneri i Werder Bremen

Sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica dështoi të shënonte një gol të lehtë nga pika e bardhë e penalltisë në ndeshjen e Bundesliga, të zhvilluar kundër Paderbornit, një veprim që zhgënjeu tifozët për lojtarin që vlerësohet rreth 40 milionë Euro. Trajneri...

Lewandowski më i fortë se kurrë, 44 gola këtë sezon. A do jetë Këpuca e Artë?

Sulmuesi polak Robert Lewandowski po cilësohet pretendenti kryesor për të rrëmbyer Këpucën e Artë këtë sezon. Me golin e shënuar ndaj Bayer Leverkusen, bomberi i Bayern Munich e çoi në 30 numrin e rrjetave të këtij sezoni, shifra këto...

E donte gjysma e Europës, por Timo Werner zgjedh të luajë me Chelsea

Një futbollist për të cilin gjysmae Europës "mbante vesh" për të përfituar që ta merrte në merkaton e kësaj vere, zgjedh të luajë në kampionatin më të fortë në botë. Një goditje e shkëlqyer për Chelsea që ka joshur...

Të fundit

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore....

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet televizive, mëndja edhe mund të...

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke ngritur aludimet se do të...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Pse Berisha nuk u fut në grupin e PD? Kuvendi i përgjigjet Gazment Bardhit

Kërkesa për rikthimin e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike trazoi jo pak ujërat në politikën në fund të javës së shkuar. Gazment...